Ofina podle tvaru obličeje

15. května 2013 v 6:48 |  Ostatní
Ofina je stále velmi populární i přesto, že jí spousta dívek odsuzuje za její nepraktičnost. Pokud tohle není tvůj problém a ofina tě láka přečti si následující článek ve kterém se dozvíš jaký styl ofiny ti bude nejvíce slušet.
Jak rozpoznat tvar obličeje?
1. Sedni si před zrcadlo a vlasy si sčeš do uhlazeného culíku.
2. Pomocí rtěnky nebo tužky na oči obkresli tvar svého obličeje. Z dálky se podívej na tvar, který ty vznikl.Oválný obličej
Typické znaky: Délka tváře je dvojnásobek její šířky. Obličej se jemně zužuje k ostřejší, ale zaoblené bradě.
Oválný obličej je považován za ideál, protože mu sluší skoro všechny střihy. I přesto nejvhodnější ofina bude pro tebe dlouhá a jemná. Nezakrývej své ideální rysy těžkou ofinou.
Kulatý obličej
Typické znaky: Délka i šířka obličeje jsou přibližně stejné. Obličej je nejširší v úrovni lícních kostí.
Kulatý obličej je třeba opticky prodloužit, proto vol ofinu rovnou a dlouhou ideálně až k očím. Vhodná je, ale i asymetrická nebo-li sestříhaná. Vyvaruj se krátkou tupé ofiny.
Hranatý obličej
Typické znaky: Obličej je stejně dlouhý jak široký. Čelo,lícní kosti a čelist jsou přibližně stejně široké. Čelist má hranatý tvar.
Hranatému obličeji sluší dlouhá ofina v jedné délce, ale sčesaná na pěšinku. Určitě se neboj ani asymetrické, která "rozbije" ostré hrany tvého obličeje. Účes bez ofiny není v tomhle případě příliš vhodný.Nejlepší je ovšem poradit se zkoušenou kadeřnicí, která už ví přesně co dělat. Pokud si však ofinu chceš stříhat sama doma, nesmí ti chybět ostré efilační nůžky, které mají jednu stranu ozubenou.
Dokáže opravdu změnit tvůj vzhled, ale ne vždy k lepšímu, proto si ustřihnutí ofiny dobře rozmysli, předejdeš tak dlouhému sepínaní.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama